Tuesday, 26 January 2010

Geçen cuma günü arkadaşımız www.muratsuyur.com'un bir süredir yapmayı planladığı çekimi gerçekleştirmek için stüdyoya girdik. Aslında çekimin ön hazırlığı da iki üç gün sürdü. Mekanları oluşturmak için Muratla beraber duvarkağıtçıları mobilyacıları, antikacıları dolaştık.

Çekim günü hep beraber 3 tane mekan hazırladık. Duvar kağıtlarını yapıştırdık, aldığımız mobilyaları monte ettik (burda ekip ruhunu yansıtması açısından çoğul yazıyorum ama tabii ki de mobilyaların hazırlanmasından en ufak bi katkım olmadı) Ben kostüm işiyle ilgilendim. Yeşim, Gökçe ve Ulaş da poz verdi. Backstage'ler elime geldiği gibi ekliyorum.


İşçisin sen işçi kal.


Yeşim'in karesi.


Stylist'im, ilgiliyim.

Murat ve GökçeCihan ve Gökçe.UlaşKoray, Yeşim, Ulaş, Ben, Cihan, Gözde

ve Muratla tüm ekip.

Asıl kareler 2-3 gün sonraya!

Sunday, 24 January 2010

Dergilerde şubat

Dışarısı tam tersini gösterse de şubat, dergilere baharın geldiği ay. Bütün sayfaları yeni sezon ürünleriyle, trend haberleriyle dolu dergiler, bakalım 2010 İlkbahar/ Yaz sezonunu nasıl yorumlamışlar.

Vogue UK Şubat 2010
Kapak

Fotoğraf: Nick Knight / Model: Natalia VodianovaBir kaç gün önce lila bu senenin rengi demiştim. E doğru demişim.

Vogue Paris Şubat 2010

Benim bu ayki favorim. Marakeş' te gerçekleştirilen çekimin styling' ini Vogue Paris'in editörü Carine Riotfield, Emmanuelle Alt ve Camilla Nickerson ile birlikte yapmış.
Vogue Paris / February 2010 / Vogue-à-Porter / Fotoğraflar: Inez van Lamsweerde & Vinoodh Matadin / Moda Editörleri: Carine Roitfeld, Emmanuelle Alt and Camilla Nickerson / Modeller: Lara Stone, Freja Beha Ericsson and Dree Hemingway / Tasarımlar: Miu Miu, Christian Dior, Louis Vuitton, Hermès, Max Mara and Chloé / {Fotoğraf Kaynağı: The Fashion Spot}
Dazed & Confused Şubat 2010

Dazed & Confused / Şubat 2010 /Fotoğraflar: Josh Ollins / Moda Editörü: Katie Shillingford/ Model: Magdalena Frackowiak /Tasarımlar: Victor & Rolf


Pretty young thing1993, Londra

Friday, 22 January 2010

Yazın rengi belli

Siyah ojeden sonra ne gelecek diye beklerken, son zamanlarda editoryallerde tam olarak ne bej ne de gri diyebileceğim bir oje rengi dikkatimi çekmeye başladı. Altın Küre'de Sandra Bullock'da da görünce (kıyafetine uymamasına rağmen sürmüştü) tamam dedim, bu resmi olarak bir trend. Anlaşılan 2010 yazında tırnakları bu yanardöner renk ele geçirecek.

Tuesday, 19 January 2010

Tavşan deliğine giriniz!


Tavşanın kuyruğu Mart'ın onunda kopacak! Tim Burton'un merakla beklenen filmi Alice Harikalar Diyarı'nda 10 Mart'ta vizyona girecek ama filmin etkilerinin şimdiden modada görülmeye başladığını söyleyebiliriz. Stella Mccartney, Harikalar Diyarı temalı bir takı koleksiyonu hazırlamış ve önümüzdeki ay tüm dünyadaki mağazalarında satışa çıkaracakmış. İlkbaharda tavşan deliğinden çıkma Alice gibi dolaşırsak hiç şaşırmayacağım.

Monday, 18 January 2010

Aboneyim abonee


Terry Richardson'ın yeni açtığı foto blog'una!
www.terrysdiary.com

Biraz testesteron


Sartorialist der ki; bundan istiyorsanız Paris'e gidin!

Güzel elbiseleriii giyip kuşanacağım

Oscarların habercisi sayılan Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu. Sadece verilen ödüller değil giyilen kıyafetler de Oscar hakkında ipucu veriyor. Her zamanki siyahseverler, bej ve beyazcılar, payet düşkünlerinin yanında geceye lila damgasını vurmuş. Couture'da neredeyse hiç tercih edilmeyen zavallı lila bu senenin rengi olacak gibi. İşte yağmurlu bir Beverly Hills akşamının, Altın Kürelerin rezilleri vezirleri.


Bence gecenin en iyileri. Maggie Gylenhaal, Rouland Mouret elbisesi ve Bvlgari mücevherleriyle. Emily Blunt Dolce& Gabbana, Drew Barrymore ise Atelier Versace'yi tercih etmiş.


Penelope Cruz, Vintage Armani Prive giymiş. Bu elbiseyi 2005 koleksiyonundan hatırlıyorum da Penelope'nin üstünde podyumdakinden daha iyi duruyor. O hantal şemsiyeyle bile zarif gözükmeyi başarmış.


Roberto Cavalli'nin tasarımlarından hazzetmesem de Heidi Klum'un kırmızı halı tercihlerini beğeniyorum ve sanırım hayatımda ilk defa bir Cavalli tasarımını sevmiş bulunuyorum.


Zoe Saldana geceye hakim olan genel renk ve modellerden farklı, şarap rengi bir Louis Vuitton kostüm tercih etmiş. Bence olmuş.


Marion Cotillard hem tipi hem de zevksizliği ile Altın Portakal'dan Altın Küre'ye ışınlanmış Nurgül Yeşilçay gibi. Dior elbisenin altına Jimmy Choo'lar biraz spor kaçmış. Bir de bacak arasından sarkan o şey ne?


Geçtiğimiz günlerde Sharon Stone, Meryl Streep'e ''Toplanmamış yatak'' demişti. Bir bildiği varmış kadının. Bu elbise ne? Üstüne bu kot kemeri ne alaka? Yorum yapacak gücü bulamıyorum kendimde.


Yanlış kıyafet seçiminin kurbanları. Kısa boya uzun elbise olmaz. Hele yerlerde sürüneni hiç olmaz! Anna Kendrick zayıflığıyla yine kurtarıyor ama Rihanna irisi Leona Lewis o kadar kısa duruyor ki sanki dizlerinin üstüne oturmuş poz verirken.


Güzel elbise kötü ayakkabılar. Kate Hudson, Marchesa giymiş. Ayakkabılar ise Casadei.